SIKCA SORULAN SORULAR

Servis ücretleri nelerdir ?

Demirdöküm cihazlarınızın servis ücreti 45 TL olup bakım ücreti toplu komşu indirimi ile 90 TL olabilmektedir.Servis esnasında parça değişimine maruz kalınması durumunda servis ücretine ilave olarak parça değişim ücreti yansıtılır, değişen parçalar orjinal parçalar olup 1 yıl garantilidir.

Hangi saatlerde servis hizmeti var ?

Demirdöküm servisi olarak 7 gün 24 saat günün her saati dilediğiniz saatte servis hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Nerelerde Servis Hizmetiniz var ?

Demirdöküm servisi olarak tüm istanbul bölgesine servis hizmetimiz mevcut, avrupa yakası servis bölgeleri; Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu.

Anadolu yakası servis bölgelerimiz; Arnavutköy, Ataşehir, Çekmeköy, Beykoz, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Ümraniye, Üsküdar

Kombimde su basıncı sık sık düşmekte ?

Kombinizin su basıncı 1,5 bar olmalıdır. Su basıncındaki düşme ya genleşme tankınızdaki havanın bitmesinden yada tesisatınızdaki su kaçağından olmaktadır.

Servis hizmetinden nasıl faydalanabilirim ?

Demirdöküm servis hizmetinden faydalanabilmek için servis talep formunu doldurabilirsiniz, talep formunu doldurmanız durumunda çağrı merkezini aramanıza gerek kalmaz uzman teknikerlerimiz belirtilen adrese gelmeden 30 dakika önce sizi telefonla arayak bilgi verecektir, ayrıca isterseniz direk çağrı çözüm merkezini arayıp güler yüzlü callcenter çalışanlarımız tarafından servis talebinde bulunabilirsiniz.

Kombimin su basıncı yükselmekte ?

Kombinizn su basıncı eğer kombi çalıştığı zamanlarda yükseliyor ise genleşme tankında hiç hava kalmamıştır. Fakat kombi çalışmadığı zamanlardada yükselme mevcut ise ana eşanjör,plaka eşanjör veya doldurma ventili arızalıdır.

Kombimde hiçbir ışık yanmıyor ?

Demirdöküm kombinizde eğer hiçbir hareket yok veya hiçbir ışık yanmıyor ise kombinizin elektronik kartı yanmış olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmış iseniz kartınız yapıldıktan sonra kesinlikle kombi voltaj regülatörü taktırınız.

Kombinin altındaki borularda veya tesisatta su kaçağı mevcut ?

Kombinizin bakımını en az senede 1 kez yaptırmanız gerekmektedir. Bacalı demirdöküm kombilerde ise bakımın yanı sıra yetki belgeli firmalardan baca temizliği yaptırmanızda şarttır. Bacalı kombilerde özellikle zehirlenme riski çok yüksek olduğu için bu konuya hassasiyet göstermeniz tavsiye edilir.

Değişen yedek parçalarda kaç yıl garanti vardır ?

Demirdöküm kombiniz ile ilgili servis teknisyenlerimiz tarafından değiştirilen tüm yedek parçalar 1 YIL garantilir. Fakat Servis teknisyenimiz parçayı değiştirir iken servis formunda belirtilen şartlar yerine getirilmez ve parçanız tekrar bozulur isr herhangibir garanti verilmez.

Tesisat temizleme nedir, ne sıklıkla yapılmalıdır ?

Bilindiği üzere şebekleden gelen ve kombiye bastığınız su içerisinde kireç ve tortular mevcuttur. Bu kireç 50 derece su sıcaklığından sonra aktif halen geçer. Ayrıca tesisatınızda bulunan borularda oksijen geçirgenliği olduğundan kapalı devrede çamurlaşma yapar. Bu çamur ve kireçlerin 2 senede bir kesinlikle özel ilaç ile temizlenmesi veya ilaçlanması şarttır. İlaçlama yapılmayan tesisatlarda kombiniz çok fazla enerji harcar .

Cihazım sıcak su vermiyor , Radyatörler çalışıyor ?

Kombiniz radyatörleri ısıtıyor fakat sadece sıcak su vermiyor ise servis çağırmanız gerekmektedir. Cihazınızın muhtemel 2.eşanjör , akış şalteri veya sıcak su ntc si bozuktur.

Oda termostatı kullanmam gerekirmi ?

Oda termostatları evinizin izolasyon durumuna göre epey bir tasarruf sağlar. Oda termostatları çeşitlilik göstermektedir. Manuel , Kablolu , Kablosuz , programlı olmak üzere birçok modeli vardır. Size uygun oda termostatı seçmek için demirdöküm servis ile irtibata geçmelisiniz.